O muzeu

Muzeum magie zahájilo své působení 30. května 2009 pod taktovkou pana Jaroslava Zacha, kouzelníka tělem i duší, který za sebou chtěl zanechat odkaz, díky kterému si ho budeme stále připomínat. Proto tedy přímo na své zahradě vybudoval malé muzeum a udělal tak z Jaroměře ještě kouzelnější město. Muzeum následně přenechal Magické lóži Michala Siloráda Patrčky, kterou založil v dubnu roku 1990 a která se dnes o muzeum stará.

Jaroslav Zach předvádějící své kouzlo s novinami

Samotné muzeum se dělí na tři části.
V první se klade asi nejdůležitější otázka: Proč, kde a jak vlastně magie vznikla. Zavítáme tak tedy až na úplný začátek mezi šamany, nadpřirozené bytosti a jevy o kterých se do dnes spekuluje a zahaluje je záclona neznáma.

Ve druhé části se dozvíte spoustu zajímavostí a faktů, které Vás provedou českým kouzelnictvím od úplného začátku, kdy kouzelníci jezdili s maringotkami od vesnice k vesnici až po dnešní profesionální show. Samozřejmě se ale podíváme i za hranice.
Ve třetí části pak uvidíte originální rekvizity, které jsou od světově známých kouzelníků, ale i malé, které si zvládnete i vyrobit doma.

Součástí muzea je i areál, kde se muzeum nachází. V něm najdete Šlejfírnu, starou maringotku, popravčí kout a spoustu dalších krásných a zajímavých věcí. Také uvidíte několik úžasných soch, které všechny pochází z dílny Markéty Škopkové, která je muzeu zapůjčila. Právě na fotografii vpravo je vidět jedna z nich, mýtický Pes Kerberos.

Je nám jasné, že k nám chodí i naši nejmladší a věděl to i Jarda Zach, který z toho důvodu vybudoval Pohádkové bludiště, které plní přání.